Porečka Lanterna ugostila austrijske studente
Wed, May 21, 2008
Tijekom vikenda od 10. do 12. svibnja čak 2400 austrijskih studenata (iz Beča i Graza) u porečkom turističkom naselju Lanterna održalo je drugi put zaredom manifestaciju „Spring Jam 2008“, ovaj put pod motom „Legendarno na moru“. Lanterna se taj vikend pretvorila u centralno mjesto zabave u Poreču – prekrasno sunčano vrijeme, glazba cijeli dan na plaži, mladi plešu u ritmu elektronske glazbe.
Aktivni vikend program sastojao se od cjelodnevnih i cjelonoćnih sportskih i zabavnih aktivnosti. Studenti su uživali u odbojci na pijesku, tenisu, kartingu i paintball-u te su vozili jet ski. Za zabavni dio programa bila su zadužena dva austrijska glazbena benda, Großstadtgeflüster i Guadalajara te sedam DJ-a, uz neizbježne karaoke, izbor miss mokra majica i mistera Sixpack, speed dating (spojevi na brzinu) te u jutarnjim satima doček izlaska sunca.
Zanimljivo je da je studente tijekom cijelog vikenda pratila poznata televizijska kuća MTV Austrija. Isječke i priloge s ovog veselog mladenačkog događanja ova će televizija emitirati pet tjedana zaredom, triput tjedno, što je odlična promocija Poreča i Istre u Austriji.
Organizatori su na kraju zahvalili djelatnicima Lanterne i porečke Riviere na odličnoj organizaciji događaja te distribuciji pića i prehrane.






by: admin